11 | 11 | 2019

Mikołajkowy wyjazd do kina w Opolu

Mikołajkowy wyjazd do opolskiego kina Helios na film pt. "Pierwsza gwiazdka"

Ósmego  grudnia uczniowie klas:  IV a , IV b, V  wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do opolskiego kina “Helios”. Głównym celem wyjazdu  było obejrzenie ciepłej bożonarodzeniowej historii pt. „Pierwsza gwiazdka”, a tym samym poznanie losów głównych bohaterów. Bilety do kina były prezentem od św. Mikołaja. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten wyjazd. Przed seansem uczniowie udali się na II śniadanie, czyli  pożywny posiłek, zakup pamiątek, a następnie pełni energii, siły zasiedli w kinowych fotelach, by móc spokojnie rozkoszować się świąteczna opowieścią.

Oto oglądającym ukazał się mały biedny, a zarazem odważny i uparty  osiołek o  imieniu Bo,  który pragnął czegoś więcej niż codzienna ciężka i żmudna  praca w wioskowym młynie. Pewnego dnia postanowił wziąć swój los w swoje ręce, a właściwie „kopytka” i  zorganizował ucieczkę, by móc realizować swoje pragnienia.  Tak rozpoczęła  się przygoda jego marzeń. W czasie wyprawy spotkał wiele ciekawych zwierzęcych postaci m.in.  owieczkę Rut, która zgubiła swoje stado i gołębia Dave'a, a także szalone i ekscentryczne  wielbłądy trzech mędrców. Osiołek wiernie towarzyszy Maryi  i Józefowi  w drodze do Betlejem,  wraz ze swoimi przyjaciółmi usiłuje chronić ich przed złem – srogim wyrokiem Heroda. Zupełnie przez przypadek staje się  bohaterem największej historii Świata  – Bożego Narodzenia. Twórcy filmu położyli nacisk na podkreślenie wagi przyjaźni, jak i silnego związku, jaki zawiązuje się między zwierzęciem a „jego” człowiekiem. Pokazali, że życiowe priorytety, często zmieniają się wraz z ludźmi, których spotyka się na swojej drodze. Należy marzyc i dążyć do spełnienia swoich pragnień i wyznaczonych celów. Jednak w życiu mogą zaistnieć takie sytuacje, które zmuszają nas do weryfikacji swoich planów, kto jest dobry i szlachetny,   bezinteresownie pomaga innym, zawsze prędzej czy później zrealizuje swoje marzenia. Wystarczy wierzyć i robić swoje.  Niestety wszystko co miłe, szybko się kończy, toteż przyszedł czas na pożegnanie się z bohaterami bożonarodzeniowej opowieści. Uśmiechnięte twarze oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Uczniowie   nie tylko obejrzeli film, ale również mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zakresie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, bezpiecznego zachowania się podczas jazdy autokarem, czy spaceru po mieście. W czasie wycieczki panowała  przyjemna atmosfera, ułatwiająca okazywanie sobie uprzejmości, serdeczności i koleżeńskości. Klasy się polubiły i zintegrowały, co również było celem wyjazdu.  Opowieść pt. „Pierwsza gwiazdka” bardzo się spodobała i wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy klimat. Uczniowie wrócili do Olszanki pełni wrażeń i nadziei na kolejny taki wyjazd.

Tekst i zdjęcia Joanna Sowierszenko